Koszyk

Jaki kolor na krótkie paznokcie?

W ostatnim czasie panuje moda na długie paznokcie, w związku z czym często kobiety decydują się na przedłużanie swojej naturalnej płytki metodą żelową lub za pomocą tipsów. Nie jest jednak to konieczność, ponieważ piękny manicure można wyczarować także na krótkich paznokciach. Należy jednak wiedzieć, na jaki kształt, odcień lakieru i zdobienia się zdecydować, by uzyskać zadowalający efekt. Przygotowaliśmy kilka wskazówek i pomysłów na ładny manicure, które śmiało możesz wykorzystać przy malowaniu krótkich paznokci. Sprawdź i pozwól się zainspirować!

Malowanie krótkich paznokci: od czego zacząć?

Niezależnie od długości paznokci, każdy manicure powinnaś rozpocząć od nadania płytce odpowiedniego kształtu. W przypadku krótkich paznokci należy pamiętać o tym, że wybór odpowiedniego wykończenia – czy to w migdał, owal czy kwadrat – pozwoli optycznie wydłużyć i wysmuklić palce. Najlepiej zdecydować się na owal lub okrągły kształt, ponieważ jest on bardzo odporny na uszkodzenia, a zatem istnieje niewielkie ryzyko złamania i tak krótkiego już paznokcia. Kolejnym krokiem przy wykonywaniu manicure tego typu jest udzielenie odpowiedzi na pytanie, jaki kolor na krótkie paznokcie nada się najlepiej?

Jaki kolor na krótkie paznokcie?

Bardzo często, zadając pytanie, jak pomalować krótkie paznokcie, można zetknąć się z odpowiedzią: na jasny kolor. To prawda, szczególnie że jasne odcienie prezentują się bardzo elegancko i stylowo. Każdej kobiecie doda to charakteru. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to jedyny słuszny wybór, ponieważ gama kolorystyczna pasująca do krótkiego manicure jest znacznie szersza. Tak samo biały lakier do paznokci, wpisujący się przecież w szereg jasnych barw, może okazać się bardzo kłopotliwy. Na niewielkiej płytce może przypominać bowiem rozlany korektor, a przecież żadna stylowa dziewczyna nie chciałaby takiego efektu na swoich dłoniach. Podpowiadamy zatem, na jakie odcienie stawiać w przypadku okrągłych i kwadratowych kształtów krótkich paznokci.

Zaokrąglone krótkie paznokcie

W przypadku malowania krótkich paznokci o zaokrąglonym kształcie można pozwolić sobie na wiele, nie tylko na jasne odcienie. Warto jednak zachować granice zdrowego rozsądku. Możesz postawić na modne soczyste barwy, takie jak żółć, pomarańcz, czerwień, a nawet wspaniałe letnie kolory holo. By jednak złagodzić nieco efekt, sięgnij po matujący top, który stonuje intensywny odcień, a jednocześnie pozwoli na osiągnięcie wspaniałego efektu na dłoniach.

Kwadratowe krótkie paznokcie

jaki kolor na krótkie paznokcie o kwadratowym wykończeniu? Możesz postawić na ciemne barwy, takie jak klasyczna czerń, czekoladowy brąz czy modny śliwkowy lakier do paznokci. Trzeba jednak uważać na zdobienia. W przypadku takich paznokci należy znać umiar i zdecydować się na pojedyncze wzory czy niewielkie ozdoby. Nadmiar urozmaiceń może przynieść fatalne skutki i zepsuć cały manicure. Pamiętaj, że tutaj mniej znaczy więcej!

Jak pomalować krótkie paznokcie

Inspiracje manicure

Jeśli chodzi o więcej pomysłów na manicure krótkich paznokci, spieszymy jeszcze z kilkoma pomysłami, które możesz zrealizować za pomocą lakierów Striplac, czyli wygodnej alternatywy dla popularnych lakierów hybrydowych. Stawiaj głównie na subtelne wzorki, a także na zestawienia dwóch lub nawet trzech kolorów. Piękne połączenia, które możesz wykorzystać przy okazji malowania krótkich paznokci, to między innymi szary i pudrowy róż lub klasyczna biel i czerń. Jeśli chodzi o zdobienia, stawiaj na akwarelowe urozmaicenia, wzory moro czy zygzaki. Sama zdecyduj, który z efektów najbardziej do Ciebie pasuje i w którym z nich będziesz się czuła najlepiej i najatrakcyjniej!

Dodaj komentarz