Koszyk

Pilnik do paznokci: jaki wybrać? Różne rodzaje

Wykonując manicure – czy to klasyczny, czy hybrydowy – jednym z pierwszym kroków jest nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu. Najłatwiej zrobić to przy pomocy odpowiedniego pilniczka. Jaki model będzie jednak tym właściwym? Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, zatem pojawia się pytanie: jaki wybrać pilnik do paznokci, tak by nie uszkodził on płytki i pozwolił na wygodny i bezpieczny manicure? Podpowiadamy, na jakie rozwiązania stawiać!

Pilniki do paznokci naturalnych: różne modele

Podstawowym wyznacznikiem tego, na jaki rodzaj pilniczka do paznokci się zdecydujesz, powinna być jego ziarnistość. Najprościej mówiąc, to ilość ziarenek przypadających na 1 cm2 powierzchni pilnika. Jeśli chodzi o paznokcie naturalne, niepokryte żelem, hybrydą czy akrylem, wymagają one modeli drobnoziarnistych – oznaczonych wartością 240 i większą. Co ważne, im wyższa liczba, tym delikatniejszy pilnik. Te powyżej 600 służą do tzw. polerki. Naturalną płytkę należy najpierw opiłować i wygładzić pilniczkiem drobnoziarnistym, następnie wypolerować tym o jeszcze mniejszej ziarnistości. 

Pilnik do paznokci rodzaje

Rodzaje pilników do paznokci

Możesz wybierać spośród różnych rodzajów pilników do paznokci. Prócz odpowiedniej ziarnistości powinnaś zwracać uwagę także na rozmiar i materiał, z którego zostały wykonane poszczególne modele. Najbardziej kontrowersyjne od lat pozostają metalowe pilniczki do paznokci. Sporo kosmetyczek odrzuca ten rodzaj ze względu na powszechnie panującą opinię, jakoby niszczył on płytkę, szczególnie tę delikatną i osłabioną przez różne lakiery, żele czy hybrydy. Ich zaletą jest jednak wytrzymałość – nie łamią się i nie zadzierają tak jak inne modele. Najpopularniejsze i najczęściej wybierane są jednak papierowe pilniki do paznokci – trzeba je co jakiś czas wymieniać, jednak są one wygodne w użytku i nie są zbyt drogie, dlatego warto na nie postawić w codziennym użytkowaniu. Nadają się zarówno do paznokci hybrydowych, żelowych, jak i naturalnych. Pamiętaj jednak o tym, by dopasować do swojej płytki odpowiednią ziarnistość modelu pilnika. 

Jaki pilniczek do paznokci hybrydowych?

W ostatnich latach na popularności zyskały lakiery hybrydowe, w tym także lakiery Striplac, nieniszczące płytki paznokcia przy ściąganiu koloru. Przy wykonywaniu manicure’u tego typu, trzeba zadbać o odpowiedni kształt paznokcia. Zatem jaki wybrać pilnik do paznokci żelowych czy hybrydowych? Najlepiej zaopatrzyć się w dwa modele: gruboziarnisty, służący do ściągnięcia warstwy topu i lakieru, a także drobnoziarnisty lub szklany – do wygładzenia i wypolerowania powierzchni płytki. Jeśli zdecydujesz się na model szklany, zachowaj szczególną ostrożność. Może on pęknąć i Cię skaleczyć.

Pilniki do paznokci

Elektryczny pilnik do paznokci lub frezarka

Jeśli jesteś zwolenniczką manicure’u hybrydowego lub żelowego, dobrym pomysłem będą także frezarki, które z odpowiednimi końcówkami można używać jako elektryczne pilniki do paznokci. Warto jednak zaznaczyć, że używane bez odpowiedniej wiedzy, mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas na ściąganiu lakieru, postaw na lakiery UV Striplac, które możesz usunąć z płytki bez użycia pilniczków do paznokci, nie uszkadzając płytki. Sprawdź i przekonaj się sama, które z rozwiązań będzie dla Ciebie najwygodniejsze.

Dodaj komentarz