Koszyk

Sposoby usuwania lakieru UV

Dłonie to swego rodzaju wizytówka, która świadczy o schludnym i zadbanym wyglądzie danej osoby. Warto zadbać o właściwą pielęgnację paznokci. W przypadku kobiet manicure – delikatny lub bardziej wyrazisty, w zależności od upodobań – okazuje się zatem czymś niezbędnym. Pewnie niejedna z Was wie, jak łatwo uszkodzić paznokcie przy wykonywaniu codziennych czynności. Zwykły lakier zazwyczaj odpryskuje czy zdziera się już po kilku dniach. Nie dziwi zatem popularność, jaką w ostatnich latach zyskały te hybrydowe. Część z kobiet decyduje się na wykonywanie manicure’u z ich pomocą samodzielnie. Kluczowa pozostaje później kwestia, jak usunąć lakier UV, tak by nie uszkodzić płytki paznokcia? Podpowiadamy! 

Powszechnie znane sposoby na usunięcie lakieru UV

Usuwanie lakieru UV przy pomocy frezarki

Po około dwóch, trzech tygodniach zaczynają być zauważalne odrosty, które sprawiają, że manicure nie wygląda już tak nienagannie, jak powinien. Warto wtedy ściągnąć kolor i wykonać zabieg na nowo, decydując się na ten sam lub inny odcień. Jak można usunąć lakier UV? Dwa najbardziej znane sposoby to te, przy których pomocne okazują się frezarka lub aceton. Ale czy to jedyne możliwe metody? Przekonaj się!

Frezarka: tylko dla profesjonalistek

Decydując się na ściągnięcie lakieru UV przy pomocy frezarki, lepiej raczej postawić na wykonanie tego zabiegu w profesjonalnym salonie kosmetycznym. To niewątpliwie jedna z najszybszych metod – o ile nie najszybsza – usuwania manicure’u hybrydowego, jednak nieumiejętne użycie tego urządzenia może wyrządzić wiele szkody Twoim paznokciom. Łatwo naruszyć strukturę płytki paznokcia i narazić się na niepotrzebny ból. Jeśli jednak chcesz obsługiwać frezarkę samodzielnie, zdecyduj się najpierw na udział w kursie, gdzie nauczysz się, w jaki sposób dobierać odpowiednie końcówki, moc pracy sprzętu itp.    

Aceton: wady i zalety

Najpopularniejszym i jednocześnie najłatwiejszym w wykonaniu sposobem na usunięcie lakieru UV jest użycie acetonu. Wystarczy nasączyć nim płatki kosmetyczne lub waciki bezpyłowe, umieścić je na powierzchni paznokci i owinąć kawałkami folii aluminiowej. Dlaczego akurat tym? Nie bez powodu, aluminium bowiem przyspiesza i wzmacnia działanie acetonu. Wystarczy około 15 minut, by warstwa koloru bez problemu odeszła od płytki. 
Wydawałoby się, że to idealna metoda usuwania lakieru UV, jednak warto zwrócić uwagę na szkodliwe działanie acetonu. Częste stosowanie tej substancji na naturalnych paznokciach może prowadzić do nadmiernego wysuszania płytki. Wiąże się to z utratą wody oraz ochronnej warstwy lipidowej, przez co paznokcie stają się cieńsze i bardziej kruche.

Striplac: alternatywa dla tradycyjnych metod usuwania lakieru UV

Usuwanie lakieru UV przy pomocy metody peel-off

Skoro frezarkę należy pozostawić profesjonalistkom, a aceton osłabia płytkę, czy istnieje sposób na samodzielne ściągnięcie lakieru UV bez ryzyka uszkodzenia struktury paznokci? Tak! Na rynku dostępne są lakiery Striplac, które stanowią doskonałą alternatywę dla powszechnie znanych hybryd.
Manicure wykonuje się dokładnie tak samo: należy nałożyć cienką warstwę bazy, następnie kolor, który następnie trzeba pokryć topem. Każdą z warstw utwardza się – podobnie jak hybrydę – w tradycyjnej lampie UV. Czym zatem wyróżnia się ten produkt? Metodą ściągania manicure’u! Bazuje on na sposobie peel-off, który nie tylko umożliwia wygodne usunięcie koloru, ale także pozytywnie wpływa na kondycję paznokci! Wystarczy podważyć i pociągnąć, a lakier sam zejdzie, pozostawiając płytkę w nienaruszonym stanie. Wybierz swój ulubiony odcień i go wypróbuj! Przekonaj się, o ile łatwiejsza, szybsza i korzystniejsza dla Twoich paznokci jest peel-off, bezpieczna metoda usuwania lakieru UV

Dodaj komentarz