Koszyk

Uczulenie na hybrydy. Jak wygląda i jakie są alternatywy

Manicure hybrydowy to jedna z najczęściej i najchętniej wybieranych form malowania paznokci. Nic dziwnego, jest ona trwała, a efekt utrzymuje się nawet do trzech, czterech tygodni. Może się jednak zdarzyć, że produkty używane w czasie zabiegu wywołają reakcję alergiczną. Jakie są objawy uczulenia na hybrydy i w jaki sposób łagodzić stany zapalne i inne zmiany skórne? Odpowiadamy na te pytania, a także podsuwamy rozwiązanie na efektowny i wytrzymały manicure będący alternatywą dla popularnych hybryd czy żeli.

Jakie są objawy alergii na hybrydy?

Jak rozpoznać, że Twoja skóra i płytka paznokcia źle reagują na produkty wykorzystywane podczas manicure? Przede wszystkim jedną z pierwszych objaw uczulenia na lakier hybrydowy lub bazę czy top jest uczucie swędzenia wokół paznokci, szczególnie przy wałach paznokciowych. Część kobiet jednak często bagatelizuje ten problem, bowiem nie jest on jeszcze aż tak dokuczliwy. Wymaga on jednak szybkiej interwencji, ponieważ po około 24-48 godzinach mogą pojawić się także inne objawy alergii, takie jak zaczerwienienie skórek czy drobne pęcherzyki. Jeśli okaże się, że cierpisz na silne uczulenie na hybrydę, może się zdarzyć, że pojawią się na Twojej skórze także większe pęcherze wypełnione płynem surowiczym. Warto szybko reagować ze względu na to, że reakcja alergiczna może się rozprzestrzenić z okolicy palców na całe dłonie, co znacznie utrudni Ci codzienne funkcjonowanie.

Uczulenie na lakier hybrydowy

Uczulenie na hybrydę: jak złagodzić?

Jeśli zauważysz u siebie jakąkolwiek z objaw wskazujących na uczulenie od hybrydy, w pierwszej kolejności powinnaś jak najszybciej zadbać o bezpieczne zdjęcie lakieru. Warto udać się do kosmetyczki, by zrobiła to frezarką, lub samodzielnie wykorzystać do tego aceton i pilniczek. Miej na uwadze, że ściągając kolor, możesz jeszcze bardziej naruszyć już podrażnioną skórę. Zrób to zatem delikatnie. W ten sposób unikniesz rozprzestrzenienia się alergii na hybrydy i zapobiegniesz pojawieniu się poważnego stanu zapalnego. Może się jednak zdarzyć tak, że samo ściągnięcie koloru nie pomoże. Jeśli więc niedogodności nie znikną, udaj się do dermatologa, by ten mógł wprowadzić odpowiednie leczenie.

Uczulenie na lakiery hybrydowe

Alternatywy dla manicure hybrydowego

Co zrobić, jeśli okaże się, że masz uczulenie na lakiery hybrydowe? Czy to oznacza, że musisz rezygnować z trwałego manicure i jesteś skazana wyłącznie na tradycyjne lakiery, które zazwyczaj odpryskują po kilku dniach? Otóż nie! Doskonałym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergię na hybrydy są lakiery Striplac! Podobnie jak żele czy hybrydy wymagają użycia odpowiedniej bazy, są utwardzane w lampie UV, jednak ich skład różni się od tego, który mają popularne produkty hybrydowe. Co więcej, wyróżniają się one niesamowitą wygodą, jeśli chodzi o usuwanie manicure’u. Wystarczy podważyć, pociągnąć i ściągnąć warstwę koloru i bazy. Taki sposób nie uszkadza płytki paznokcia, a pozwala zaoszczędzić dużo czasu i nie podrażnia skórek, tak jak może robić to np. aceton służący do usuwania lakierów hybrydowych. Przekonaj się, czy ta metoda Ci odpowiada – wybieraj z wielu modnych kolorów, postaw np. na koralowy lakier do paznokci czy śliwkowy Striplac, idealny na nadchodzące jesienne dni.

Dodaj komentarz