Koszyk

Zniszczone paznokcie po hybrydzie. Jak je wzmocnić?

Odpowiednia kreacja, makijaż, starannie ułożona fryzura i zadbany manicure – te wszystkie elementy składają się na to, że niejedna kobieta czuje się piękną i atrakcyjną. Jak już pisaliśmy w poprzednim artykule, w którym podpowiedzieliśmy, jak usunąć lakier UV, dłonie to wizytówka świadcząca o zadbanym wyglądzie. Nie każda dziewczyna ma jednak to szczęście i nie została obdarowana przez naturę mocnymi i długimi paznokciami. Cienka, rozdwajająca się płytka to zmora, szczególnie kiedy nie trzyma się jej żaden lakier. Hybryda to dla wielu sposób wzmocnienia paznokci. Nic dziwnego, utwardza ona płytkę, a kolor utrzymuje się na niej nawet do kilku tygodni. Dzięki temu kobiety, które dotąd nie mogły sobie pozwolić na barwny manicure, ponieważ lakier odpryskiwał lub paznokcie się łamały, dzięki hybrydom mogą cieszyć się tą wygodą. Należy jednak pamiętać o tym, by od czasu do czasu dać dłoniom odpocząć. Po ściągnięciu lakieru hybrydowego płytka może być osłabiona. Jak odbudować zniszczone paznokcie? Odpowiadamy!

Ściągnięcie hybrydy z paznokci: skutki

Tak jak lakiery hybrydowe czy żelowe mają wiele zalet, tak ich niewątpliwą wadą jest to, że ich nieumiejętne ściągnięcie może znacznie naruszyć strukturę płytki i ją osłabić. Bardzo często zdarza się, że gdy dziewczynom zaczyna doskwierać zbyt duży odrost, zamiast ściągnąć lakier pilniczkiem lub frezarką, odrywają go siłą. Sam aceton, powszechnie używany przy ściąganiu hybryd, także osłabia płytkę. Jak zatem uratować zniszczone paznokcie, tak by znów stały się grube, mocne i lśniące? Warto zastosować się do kilku zasad, które przedstawiamy poniżej.

Zniszczone paznokcie po hybrydzie: jak je odbudować?

Może się zdarzyć tak, że po ściągnięciu hybryd Twoje paznokcie staną się kruche i cienkie. Warto wtedy dać im odpocząć i nie obciążać ich kolejnymi warstwami lakierów. Zniszczone paznokcie po hybrydzie czy żelach zasługują na wyjątkową pielęgnację, dlatego powinnaś zadbać o nie, wzmacniając je i od zewnątrz, i od wewnątrz.

Odpowiednia kuracja zniszczonych paznokci po hybrydzie

Odpowiednia dieta

By wzmocnić zniszczone paznokcie po żelach czy hybrydach, powinnaś zacząć przywiązywać wagę do tego, co jesz. Nie musisz wykupować w aptece kilkunastu suplementów, które mają wpłynąć na poprawę kondycji płytki. Wystarczy, że skupisz się na składnikach, jakie wykorzystujesz w codziennej diecie. Powinnaś zacząć sięgać po produkty bogate w proteiny, np. czerwone mięso będące doskonałym źródłem białka i żelaza, tak potrzebnych zniszczonym paznokciom. Migdały i orzechy również przyczynią się do wzmocnienia płytki, a co więcej wpłyną także pozytywnie na stan Twojej cery i włosów.

Pielęgnacja dłoni, czyli odżywki, serum i inne

Odżywka na zniszczone paznokcie

Nie należy zapominać także o działaniu od zewnątrz. Zniszczonym paznokciom po hybrydzie przyda się odpowiednia pielęgnacja produktami z serii Nail SPA. Możesz sięgnąć po tradycyjne metody, czyli odżywki z wapniem wpływające na szybszy wzrost paznokci lub biotyną, wzmacniające płytkę paznokcia. Calcium Nail Hardener i Biotin Nail Hardener to nasze propozycje, dzięki którym w przeciągu sześciu, ośmiu tygodni zyskasz zdrowsze i mocniejsze paznokcie. Niebanalnym rozwiązaniem jest wykorzystanie serum do kuracji skórek oraz specjalnego masełka do paznokci. Coco Mango Nail Butter to świetne rozwiązanie dla mocno zniszczonych paznokci. Dzięki wyciągowi z masła shea i zielonej herbaty działa kojąco, a do tego symuluje szybszy wzrost. Przetestuj proponowane przez nas sposoby i przekonaj się, jak wspaniałe efekty możesz osiągnąć.

Dodaj komentarz